Email: zhmerynka.info@gmail.com

Лядівський скельний монастир

Телефон

-

На сайті

none ВЕБСАЙТ >>

Детальна інформація

Майже тисячу літ Лядівський монастир є оберегом православної віри і духовності нашого народу. ...Перекази розповідають, що ця свята обитель була заснована ще у ХІ столітті преподобним Антонієм Печерським, який 1013 року йшов через ці мальовничі подільські краї Надністрянщини зі Святої гори Афон. Серцем Лядівського монастиря вважається печера-келія, яку у Лядівський скельний монастирвапняковій скелі видовбав Антипа родом з Любеча на Чернігівщині. Це уже була третя вирубана у камені печера майбутнього великого сподвижника віри Христової, який згодом заснував Києво-Печерську лавру і його стали називати преподобним Антонієм Печерським. Кажуть, преподобний своїми руками вирубав п'ять печер, але тільки дві діючі - на Афоні і тут, у Лядовій.

Наприкінці 19-го століття за рішенням археологічного з'їзду для вивчення монастиря у Лядову був направлений київський професор В.Б.Антонович, який очолив експедицію «Скельні монастирі Подністров’я». Він зокрема писав: «Є всі підстави вважати, що тут у 11-12 століттях дійсно був монастир печерного типу».

Легенди стверджують, що у катакомбах обителі заховані цінні монастирські старожитності і фоліанти, які взагалі безцінні. Проте потрапити туди неможливо. Але і зараз можна пройти у деякі печери і подивитися на кістки й черепи древніх монахів. Ченці кажуть, що деяким останкам тут понад 400 років. Обитель вистояла проти руйнівних навал монголо-татар. 1930 року унікальний монастир почали підривати більшовики. Були зруйновані два головних храми Лядівський скельний монастирЛядівської обителі: Свято-Усікновенський і Свято-Параскевінський. Уціліла келія і печерна церква на честь преп. Антонія, яка є діючою на даний час.

...Внизу під храмовою горою дзюркочуть три кришталево чисті цілющі джерела. Одне з них, видобуте руками Святого Антонія, зцілило багато прихожан. Назву Лядівському монастирю дало село Лядова. Як свідчать дослідники різних часів, існують неоднозначні версії, що розкривають значення назви села: «Ляда» — вільне місце; місце, де жили ті, хто поклоняється Богу Сонця — Ладу; повільна (ледача) течія; кінець шляху.

Одне з семи чудес Поділля, неперевершена європейська пам’ятка духовності й віри — Лядівський скельний Храм. Оточений легендами, овіяний таємничими подіями, священний клаптик землі, з якого починається наша Вітчизна.

Фото


Де знайти


Адреса
с. Лядова, Вінницька обл.
с. Лядова, Вінницька обл.
Напрямки руху автомобілем до Лядова, Україна від Могилів-Подільського
24,2 км – приблизно 25 хв
Запропоновані маршрути Могилів-Подільський Україна
1. Вирушайте на захід у напрямку до Е-583/М-21 0,6 км
2. Поверніть вліво на 1-ому повороті у напрямку до Е-583/М-21 9,2 км
3. Продовжуйте рух по Т-23-08 9,8 км
4. Поверніть ліворуч 4,6 км

Powered By Subgurim(http://ru.googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET