Email: zhmerynka.info@gmail.com

Шипіт водоспад

Телефон

-

На сайті

www.youtube.com/watch?v=SoWYHKlpfXM ВЕБСАЙТ >>

Детальна інформація

Розташований за декілька кілометрів від міжгірського села Пилипець, що в Закарпатській області, водоспад Шипіт вважається одним із найгарніших місць Карпат та однією з візитівок Закарпаття. Невелика річка, що бере свій початок на полонині Боржава, кидає тут каскадами свої води з 14-метрової висоти. Особливо гарним Шипіт буває після дощів, коли гуркіт від падаючої води можна почути за десятки, а то й сотні метрів від самого водоспаду.

Шипітський водоспад

Шипіт вже давно став невід'ємним елементом майже всіх туристичних маршрутів Закарпаття. Щороку помилуватися ним приїжджають тисячі відвідувачів. Водоспад знаходиться на висоті 744 м над рівнем моря приблизно в 6 - 10 км. (як хто напише) від залізної дороги станції Воловець. Шипітський водоспадПотік, на якому знаходиться водоспад, бере свій початко з великого підземного джерела, що б'є ключем (в народі кличуть його "Морським оком").

Добратись можна зі Львову можна електричками - до Стрия, потім в Подобовець чи Воловець, а звідти, або пройтись трошки селом та піднятись горами, або під'їхати маршруткою. З власним авто теж немає особливих проблем з під'їздом, майже да самого водоспаду підходить дорога. Лише залишиться подолати невелику відстань до водоспаду пішки, йдучи серед лісу по стежині, оточеній звідусіль мереживом струмків, грайливо нашіптуючих між численими живописними порогами та містками.

Цей водоспад є відомим туристичним місцем, охочих відвідати яке з кожним роком все більшає та більшає. Часто біля водоспаду проводиться фестиваль на Івана Купала. Та окрім того, це місце відоме ще й щорічним зібранням хіппі та неформальної молоді з усього СНД, що відбувається з 1993 р. Самі збори починаються в перших числах липня і не мають визначеної дати закінчення, як правило, сновна кількість учасників перебуває там перших два тижні. Кульмінацією Шипота вважається ніч на Івана Купала (7-8 липня), саме тоді на Шипоті знаходиться максимум людей. Шипітський водоспад став абсолютно попсовим місцем. І чехи і мадяри, не згадуючи вже про наших людей, всі щось смажать, випивають, одним словом "відтягуються".

Шипіт Шипіт Шипіт

 Але весь цей гам теж не для всіх. Хочеться тиші і тільки шуму води. Тому, якщо приїдете в кінці літа коли масові відпустки закінчуються чи восени, коли вже тихо і спокійно - то й теж зможете отримати насолоду від спілкування з природою. 

(використані матеріали з сайту Закарпаття онлайн   zakarpattya.net.ua)

Фото


Де знайти


Адреса
с. Пилипець Міжгірського р-ну на Закарпатті.
Водопад знаходиться на річці Пилипець в 6 км. від с. Пилипець Міжгірського р-ну на Закарпатті.
Powered By Subgurim(http://ru.googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET