Email: zhmerynka.info@gmail.com

Фортеця Меджибіж. Фестиваль Стародавній Меджибіж

Телефон

-

На сайті

none ВЕБСАЙТ >>

Детальна інформація

 

 

 

 

 

     Фестиваль середньовічної

                  культури

 

 

 

 

 

       "Стародавній

          Меджибіж"

            2010

         Фотогалерея

 


 
"Стародавній Меджибіж" 2010
Перша письмова згадка про місто — у Іпатіївському літопису від 1146-1148 рр., коли київський князь Ізяслав Мстиславич передав у власність Святославу Всеволодовичу п'ять міст, серед яких і «Межибоже». Місто відоме з XII століття як «Побужжя», що мало торгові зв'язки з іншими поселеннями Волині та Київщини. В ХІІІ столітті Меджибіж належав до Болохівської землі і мав дерев'яну фортецю з земляними валами. Ця фортеця була знищена за часів боротьби князя галицького з монголо-татарами у 1241 році. Наслідком тієї війни було знесення всіх укріплень українських міст близько 1255 року. Після цього край попав під безпосередню владу татар і залишався під нею майже 100 років. Великий князь Литовський Ольгерд завоював Поділля у 1362 році і місто стало належати до Луцької землі і потім до князівства Литовського. У 1444 році поляки приєднали Меджибіж до Польщі, створивши Меджибозьку округу. Перші відомості про мурований замок Меджибіжа у 1516 році. З 1540-го року і майже 200 років містом володіли магнати Сєнявські. У 1593 році Адам Сєнявський надав місту магдебурзьке право.  
У Меджибожі існували ткацький, кушнірський, кравецький, гончарний, шевський і ковальський цехи. Це під тверджують деякі цехові документи — пергаментні грамоти колишніх власників містечка й уривки актових книг цехів. У списку предметів старовини музею Подільського Церковного Історико-архе-ологічного товариства, який упорядкував у 1909 році Ю. Сіцінський, "фіксується грамота Адама -Миколи Сенявського цеху шевців м. Меджибожа -на папері дуже зотлілому, що дати не можна визначити. Цех мав свою ікону св. Косьми і Даміана в Успенській церкві. Досі зберігаються п'ять пергаментних грамот Меджибізьких власників про права цехів в XVI—XVIII століттях. На самому початку повстання 1648 року фортеця була захоплена козаками, та наступного року її відбили польські війська. У 1650 році Богдан Хмельницький по дорозі до Кам'янця стояв під Меджибожем обозом, невеликий польський гарнізон фортеці був змушений залишити замок. У 1657 році угорський князь Ракоці своїми загонами теж стояв деякий час під Меджибожем. В турецьких руках місто було у 1672—1699 роках. На початку 18 століття Меджибіж постраждав від місцевого населення, коли повстанці у 1702 р. обложили замок. У 1730 році містом володіли Чарторийські. У 1831 їх майно було конфісковано за участь в польському повстанні, з того часу в замку були так звані «таборові збори» (казарма). Саме завдяки тому, що замок довго використовувався, він і зберігся до нашого часу.

Статус смт із 1924 року. За радянських часів зруйновано костел 1600 р. і келії домініканського монастиря. Успенська православна церква, мурована у ХVІІ ст., являла собою зразок церковного будівництва оборонного характеру. Була однією з небагатьох мурованих церков на Поділлі. Знищена в в 20 столітті. Знищено церкву Успіння з фресками XV сторіччя, що стояла на пагорбі з мальовничим краєвидом і напередодні війни була ще в доброму стані.

 Щороку в меджибізькій фортеці проходить міжнародний історично-музичний фестиваль «Стародавній Меджибіж»

 Фестиваль проходить з 2003 року, та вже досить відомий як в Україні, так в Росії і Білорусії. Щороку, наприкінці серпня, на День Незалежності України в Меджибіж з’їжджаються сотні учасників військово-історичних клубів з різних країн. Вони їдуть сюди для того, щоб як це було сотні років назад, вдягнути на себе блискучі лицарські обладунки та зійтись у ратних поєдинках. Армія справжніх воїнів, зі сталевою зброєю напоготові сворює незабутнє враження на глядачів, коли сходиться на полі бою і відтворює справжню середньовічну баталію. В перервах між боями, відвідувачі фестивалю мають можливість постріляти з луків та арбалетів, придбати сувеніри ручної роботи, подивитись як працюють ковалі, гончари та інші народні умільці. До уваги глядачів конкурс стародавнього костюма, середньовічна кухня, виступ виличного театру, вогняне шоу, і обов`язкова частина програми – великий фолк-концерт, на якому виступають тільки найкращі виконавці фольклорної і фольк-рокової музики з різних країн.

2010. Фортеці та замки України. Фортеця в Меджибожі

Фото


Де знайти


Адреса
Летичівський район смт. Меджибіж, Хмельницька о
Фортеця , Летичівський район смт. Меджибіж, Хмельницька обл.
Powered By Subgurim(http://ru.googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET