Email: zhmerynka.info@gmail.com

Відпочинок на вихідні Сокілець - Печера

Телефон

-

На сайті

none ВЕБСАЙТ >>

Детальна інформація

 Село Печера Тульчинського району Вінницької області розкинулось на берегах надзвичайно мальовничого Південного Бугу. Південний Буг, Печера, пороги

Печерські пороги - одна з найголовніших прикрас всіх туристичних маршрутів по Південному Бугові.

Кожний рік в квітні - травні Печерські пороги стають притулком для любителів сплаву на байдарках, та й на чому завгодно, щоб тільки не відразу затонуло, з усієї України. Береги річки наповнюються шумом води та збудженим гоміном любителей активного відпочинку. 

Після відпливу байдарочників, разом із спадом води в річкі, над поверхнею води виступають великі валуни, а на березі з'являються перші палатки з цілком тихими та мирними відпочиваючими. (Сплав на Південному Бузі в Миколаївській області....)

Сонце, рівномірний шум води, природні купальні та джакузі з теплою прозорою водою здається самою природою створені для затишного та комфортного відпочинку. В Печері на березі Південного Бугу є безліч прекрасних місць для ночівлі з палаткою.

Піднявшись від порогів по кам'яних сходинках, попадемо в Печерський парк, оточений залишками скульптур, великими каменями з висіченими оригінальними надписами та малюнками виконаними в стилі "примітивізма".

Завдяки природньому нагромадженню каменів парк вражає різноманітними гротами, купальнями та просто романтичним хаосом розкиданих валунів.

В глибині парку захований справжній архітектурний шедевр – мавзолей Потоцьких архітектора Городецького, стилізований під романтичну архітектуру. Написи на цоколі зроблені польською: „Проетував Владислав Городецький”, „будували Костянтин і Яніна з Потоцьких, подружжя Потоцьких, 1904 рік”.

Видатний київський архітектор Владислав (повне ім’я – Лєшек Дезидерій Владислав) Городецький народився у травні 1863 року в польській шляхетській родині на Поділлі у селі Шолудьки (тепер – Немирівського району Вінницької області). По закінченні реального училища Святого Печера парк, Вінницька облПавла в Одесі та Імператорської академії мистецтв у Петербурзі (1890) переїхав до Києва, де прожив майже 30 років. Владислав Городецький будував гімназії в Умані та Черкасах, в Мошнах — лікарню, в Шпикові — цукровий завод, в Печері — мавзолей Потоцьких, в Євпаторії — власну віллу, в Києві - будинок Національного художнього музею України, по вулиці Грушевського, 6, костел Святого Миколая, по вулиці Великій Васильківській, 75, Караїмська кенаса, по вулиці Ярославів Вал, 7. Але найбільшу славу принесла Городецькому найоригінальніша споруда ХХ століття у Києві — власний прибутковий будинок, зведений ним по вулиці Банковій, 10 у стилі модерн у 19011903 роках, так званий "Будинок з химерами".

Мавзолей Потоцьких в Печері - однаПечера парк із найкращих робіт Городецького, маленький шедевр роботи відомого архітектора. Мавзолей являє собою каплицю, яка в плані має латинський хрест. Городецький був великим  знавцем архітектурних стилів різних епох та народів. Оригінальні творчі прийоми майстра знайшли свій розвиток і в Печері.

Як завжди майстерно виконаний, архітектурний комплекс вражає своєю стильністю, підбіром матеріалів та узорами навіть на дрібних деталях.

Печеру не можна покинути, не спустившися знову до річки, щоб пройтися її мальовничими берегами, відчути принади сонячних та водних ванн, її  природних купалень, наповнених яскравим сонцем та прозорою річковою водою.

Південний Буг, Печера, пороги

 

Фото


Де знайти


Адреса
с. Печери Вінницька обл.
Вінницька обл. с. Печера. Проїзд: Вінниця - Немирів - Печера. В Печері на березі Південного Бугу є безліч прекрасних місць для ночівлі з палаткою.
Powered By Subgurim(http://ru.googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET