Email: zhmerynka.info@gmail.com

Вилкове - відпочинок та екскурсія по Дунаю

Телефон

-

На сайті

www.litomore.com.ua/greenTourism/vylkove ВЕБСАЙТ >>

Детальна інформація

Вилкове - відпочинок, екскурсія по Дунаю, історія. Дунайський заповідник. Нульовий кілометр. Екскурсії в Вилкове. Дунай. Дунайський заповідник. Рибалка в Вилкове. Історія, огляд місць для відпочинку, відгуки

Вилкове - "Українська Венеція"

Історія, визначні пам'ятки, путівник, фото

Місцерозташування Вилкове

Вилкове - це місце злиття вод Дунаю і Чорного моря, "Українська Венеція", місто каналів і човнів, місто рибаків і виноробів. Місто Вилкове розташоване прямо біля моря на кордоні з Румунією. Площа Вилкове - близько 460 гектарів. Населення - близько десяти тисяч чоловік. Місто поділено на нову і стару частину. Незвичайність міста Вилкове в тому, що стара частина міста розташована на воді. Замість вулиць там - канали, по Вилкове, відпочинок, екскурсія  в Вилково, Дунай, Дунайський заповідник, плавніяких переміщаються, в основному, на своєрідних українських "гондолах" і моторних човнах. Для туристів, у багатьох жителів Вилкове, є і більш великі човни з навісами від сонця і дощу. Канали мають свої назви, як звичайні вулиці. Пливеш, а навколо - акуратні чисті будиночки, невеликі городи, що удобрюють мулом, дерев'яні кладки по сторонах каналів, акуратні парканчики з очерету. Постійно у М. Вилкове на шляху зустрічаються човни, завантажені провізією, речами або туристами. Найчастіше побачите і караван з двох човнів, другий використовується як причепа. Канали у М. Вилкове називають «єриками». Вони оточені кілочками з верби, що захищають берегову лінію. Верба зростає швидко і зміцнює берег. Потім її використовують на дрова і підсаджують нові кілочки. Уздовж будинків - вузькі кладки з дощок. Через єрики перекинуті простенькі дерев'яні містки. Верх містків не закріплений. Якщо на човні перевозиться негабаритний вантаж, то верх моста знімають, а коли човен проходить, ставлять на місце. Виходить, щось на зразок розвідних мостів. Спільно з природними протоками дельти, рукотворні канали утворили єдину водну систему каналів і єриків м. Вилкове. Вона займає до 45% території міста і по каналах на човні можна потрапити практично в будь-яку його частину. Навколо Вилкове розкинуто безліч островів. На екскурсії у М. Вилкове Вам обов'язково скажуть, що, скільки тут островів, жодним властям не відомо. Територія ця українська, хоча і видно протилежний берег, вже румунський. Вилкове - містечко невелике, тут складно заблукати, а навколо - доброзичливі і привітні люди. Особливо доброзичливість проявляється при появі туристів. В останні роки Вилкове відвідують іноземні туристи - любителі екзотики. У місті можна і офіційно замовити екскурсію по Вилкове, але можна домовитися і з приватниками. Якщо потрапите на цікавого приватника, провідника - екскурсовода, - він дасть фору будь-якої екскурсії по Вилкове. Вас тут і на нічліг влаштують, рибою смачною нагодують, в човні покатають в будь-яку погоду, було б ваше бажання, історію міста розкажуть, місцевим вином напоять, юшку при Вас зварять таку, що пальчики оближете, і з собою в дорогу ще дадуть, якщо пощастить, звичайно, з екскурсоводом. На звичайних рибальських човнах і катерах, або на більш містких з тентами, приватники катають туристів по вилківські єриках, вивозять за символічну плату на острови. У програму входять також навариста вуха і стакан знаменитого місцевого вина - «Новака».
Вилкове - історія 

Коротко про історію виникнення Вилкове. Історія цього дивного поселення почалася приблизно в середині 17 століття тому з сумного для України події - Катерина ІІ знищила Запорізьку Січ. Тоді селяни - козаки ховалися в плавнях гирла Дунаю. ШвидкоВилкове - історія міста, старовіри, українські козаки, дунайські плавні, Дунай  козаки, що переслідуються по релігійних і політичних мотивах, оселилися в нижній частині дельти Дунаю. Одна з таких козацьких сімей і заснувала хутір Вилкове. Місце вибрали на материковій частці на низьких наносних берегах, які при сильних вітрах і паводках затоплювалися водою. Для підняття і зміцнення місця під будинки і городи брали грунт тут же, прокопуючи навколо захоплених ділянок канали і єрики. Грунт складався з мулу і торфу і в свою чергу служив прекрасним матеріалом для садівництва та городництва. Викопані канали і єрики Вилкове служили кордоном між земельними ділянками господарів і хорошими проходами і укриттям для човнів. За іншою версією в 1746 році в ці родючі, просочені вологою місця прийшли російські розкольники, що бігли від релігійних переслідувань. Вони принесли з собою працьовитість, стійкість і старовинні ікони, написані на липових дошках. Потім ці місця доглянули українські і донські козаки. У М. Вилкове живе чимало нащадків старовірів, що зберегли тягу до традиційного вигляду: борода, підв'язана паском сорочка навипуск. На островах навколо Вилкове до цих пір живуть люди, які принципово відреклися від благ цивілізації. Тут немає ні світла, ні газу, ні електрики - нічого з того, що нам стало вже звичним і повсякденним.
Вилкове. Виноград "Новак", Дунай,  нульовий кілометр

Місцевий виноград «Новак», абсолютно унікальний - ніде не немає такого сорту, щоб зростав на мулі і воді.Одна з особливостей виноградників у М. Вилкове - ви пливете на човні між рядами і їсте виноград прямо з кущів на ходу, тільки встигай зривати. З винограду роблять чудове червоне вино і продають, про що повідомляють надписи крейдою поряд з хвіртками. Вино не дороге і смачне, але є й свої проблеми: трохи перебрав - впадеш в канал, шукай потім тебе десь у Румунії. Але це вже жарт. Справжній чоловік з Вилкове, навіть прийнявши на груди, хитається тільки взад-вперед, а не вправо-вліво. Це щоб не впасти в канал. Зазвичай екскурсія у М. Вилкове дійсно дуже пізнавальна і змістовна. Екскурсія по Вилкове, після міських буднів, - прекрасне проведення часу. Можна поїхати на Дунай, де вам покажуть «0» кілометр - місце впадання Дунаю в Чорне море, можна побачити і оцінити природу Дунайського біосферного заповідника. У М. Вилкове Вас обов'язково нагодують смачною юшкою і напоять вином, а увечері привезуть назад на пристань або прямо до будинку, де Ви зупинилися на нічліг. Там Вас чекатиме обов'язковий атрибут, без якого відпочинок у М. Вилкове немислимий, - риба, приготовлена за особливими рецептами.
Вилкове. Церква, релігія, старовіри

А ще у М. Вилкове, три церкви. Дві українські православні і одна старообрядницька. Через це в минулі часи траплялися досить сильні суперечки. Населення поділялося на «хохлів» (українських православних християн) і «липован» (староверы). Досить було «липованину» показати «хохлові» складені вказівний і середній пальці обох рук на манер букви «Т», що означало «наш хрест на два пальці вище вашого», як він негайно міг отримати в зуб. До бійки тут же приєднувалася половина Вилкове. Тривалий час обидві общини жили самі по собі. Але останнім часом бійки припинилися і обидві громади мирно живуть разом. Вилкове - місто багатонаціональне. Тут живуть українці, болгари, гагаузи, молдавани, румуни, албанці. Є сім'ї, в яких говорять на декількох мовах.
Вилкове - традиції 

Вилкове - самобутній і колоритний край: місто рибаків і виноробів. Місто стоїть на воді, тому вся земля тут наносна. Велика частина городів знаходиться на островах, куди вирушають на човні. Намул дістають з води, висушують і використовують в якості добрива. Добривами майже не користуються. Завдяки родючому мулу тут дуже великі врожаї, наприклад полуниця, тут практично круглий рік, але крім полуниці тут вирощують виноград, яблука, груші ... Часом зібраного врожаю, навіть однієї полуниці, вистачає сім'ї для проживання на цілий рік. Ще один із заробітків «вилківчаВилкове - традиції, виноград Новак, гондоли, нульовий кілометр, Дунайн» - це очерет. Його експортують до Європи, для виробництва екологічно чистих, модних, теплих і дорогих єврокриш. Славиться Вилкове і прекрасними трав'яними чаями з самовара, які можна порівняти тільки з карпатськими. Також славиться Вилкове тим, про що промовчать екскурсоводи та рекламні буклети. Це комарі і жаби. Якщо з першими ще якось можна боротися, зазвичай невеликим димком, що закутує все селище, то царівнам - жабам доводиться поступитися. В теплий літній вечір приїжджі можуть до ранку милуватися їхнім гучним співом (місцеві звикли і спокійно сплять). Зате немає тарганів. Діти у М. Вилкове з пелюшок звикають до води. Кажуть, навіть в армію, звідси потрапляють відразу у флот, настільки звичними до води є чоловіки. Основні свята у М. Вилкове трохи відрізняються від наших звичайних: День рибака, День річкового флоту, День військово-морського флоту та День торговельно-морського флоту.Свята йдуть з невеликим розривом, тому добрий місяць у М. Вилкове гуляють все. У М. Вилкове майже в кожній сім'ї є рибаки, тому свіжою риби тут повним-повнісінько. Чоловіки ловлять рибу, виїжджаючи на Дунай або на острови. Головна рибалка (дунайський оселедець) - починається навесні.Риболовля у М. Вилкове на Дунаї приваблива тим, що тут дійсно є що ловити і крім оселедців. Любителі рибалки у М. Вилкове по достоїнству оцінять тихі береги Дунаю і його протоки, зарослі схилилися до води вербами і очеретом. Безліч екзотичних птахів, які удосталь живуть в плавнях: це і рожеві пелікани, і казарки, і смугасті яструби, і знамениті орлани белохвости, все це може потрапити Вам на очі або в об'єктив Вашої камери.

Приїзджайте в Вилкове! Приємного Вам відпочинку, цікавої екскурсії та смачної юшки!

2010. Відпочинок та екскурсія у м. Вилкове. Нульовий кілометр, дельта Дунаю. Фото, огляд, відгуки
Відпочинок на Чорному морі|Відпочинок в Одеській області|Фотогалерея Вилково та Дунаю

Фото


Де знайти


Адреса
Одеська область, Кілійський район, м. Вилкове
Одеська область, Кілійський район, м. Вилкове
Powered By Subgurim(http://ru.googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET